🇰🇷 Jahtsadamad: Lõuna-Korea — Ida-Aasia mered
Lõuna-Koreas kohtuvad lõunaranniku saared ja lahed, loodeterohke läänerannik ning avatud marsruudid idarannikul ja Jeju ümbruses.
Lõuna-Korea
Lõuna-Korea merereisi iseloom sõltub suuresti rannikust. Lõunas võimaldavad saared ja liigestatud rannajoon koostada marsruudi lahtede ning väikeste linnade vahel. Läänes on rohkem madalaid alasid ja loodete mõju suurem. Idarannik on avamerele avatud, Jejule jõudmine nõuab eraldi mereületust.
Suuri sadamalinnu saab ühendada rahulikumate peatustega lõunasaarte vahel. Kaldal pakuvad huvi kalaturud, kohalik toit ja jalutuskäigud rannikuküngastel. Busan annab suure merelinna kogemuse, Tongyeongi ja Yeosu ümbrus aga saarteranniku, kus kalapüük on endiselt igapäevaelu osa.
Kevadel ja sügisel on üldiselt lihtsam vältida suvist kuumust ja pikki vihmaperioode. Sügisene ilma paranemine ei välista taifuune ning talvel võib ka lõunarannikul olla tuuline. Rahvusvaheline jahisaabumine tasub ette kokku leppida: iga marina ei vormista riiki sisenemist.
Purjetamise iseloom
- Ülesõidud saarte vahel
- Looded
- Avatud rannik
Lõunarannik sobib saartevahelisteks marsruutideks, läänes tuleb arvestada loodete ja madalate sissesõitudega. Idas on valdavad avatud rannikulõigud. Suurte sadamate lähedal kulgeb marsruut tiheda laevaliikluse kõrval.
Mida kaldal avastada
- Saared
- Ranniku loodus
Millele tähelepanu pöörata
- Loodetest sõltuv ligipääs — LäänerannikLäänerannikul muudavad looded oluliselt rannalähedasi sügavusi ja madalate sissesõitude läbitavust.
- Hoovused väinades — Lõunarannik ja saaredLõuna- ja edelasaarte vahelistes läbipääsudes võivad loodehoovused oluliselt mõjutada kiirust ja läbimise aega.
Purjetamisalad
Jejul ja lõunarannikul on talv pehmem kui põhjas, kuid tuul ja lainetus jäävad oluliseks. Lõunasaared pakuvad rohkem marsruute saarte vahel, idarannik on avamerele avatum. Läänerannikul on looded olulised igal aastaajal.
- Läänerannik: Looded, Ülesõidud saarte vahel
- Lõunarannik ja saared: Ülesõidud saarte vahel, Looded
- Jeju: Avatud rannik
- Idarannik: Avatud rannik
Praktiline teave
Valuuta
Lõuna-Korea vonn · KRW
Ametlikud keeled
Korea
Hädaabikontaktid
Pääste, kiirabi ja tuletõrje; politsei — 112
119Korea Coast Guard — via 119
Korea Vabariigi lääne-, lõuna- ja idarannik koos rannikusaartestiku ning Jejuga. Põhja-Korea sellesse profiili ei kuulu.
119VHF kõnekanal 16
Lõuna-Koreas numbrile 119 helistades öelge, et hädaolukord on merel, ja edastage koordinaadid. VHF 16 on kutse- ja hädaabikanal; VTS-i töökanal sõltub piirkonnast.
Ametlikud allikad
- KMA mereprognoos · KMA Ilm ja lained merealade kaupa; korea keeles.
- KHOA loodeprognoosid · KHOA Veetase ja loodete ajad vaatlusjaamade kaupa.
- Laevaliiklusteenistused · Korea Coast Guard VTS-i alad, kohalikud kanalid ja teatamise kord.
- Jahi saabumise vormistamine · Korea Immigration Service Juhend määratud marinate ja ametkondade kohta; kinnitage kehtiv kord enne saabumist.
Kontrollitud
Saabumine erajahiga
Välisriigi eraomandis mitteäriline jaht. Esimene saabumine ja lõplik lahkumine tuleb korraldada jahtidele määratud piiripunkti kaudu.
Kontrollitud
Saabumine välismaalt
Valige rahvusvahelisi jahisaabumisi vormistama määratud marina ja kinnitage vastuvõtt ette. Tavaline külaliskoht ei pruugi olla piiripunkt.
- Kooskõlastage teated, load ja kontrolliaeg immigratsiooniteenistuse, tolli, karantiiniteenistuse ning sadamaga. Mõnes kohas on vaja luba sisenemiseks väljaspool rahvusvahelist sadamat.
- Valmistage ette passid, laevadokumendid, inimeste ja varude nimekirjad ning eelmise riigi väljumisdokument. Täpsustage iga reisija viisanõuded ja elektroonilised deklaratsioonid meritsi saabumiseks.
Rannikuülesõidud
Pärast esmast vormistamist võib külastada teisi marinaid, järgides kohalikke saabumis- ja lahkumisnõudeid.
- Küsige tollilt, kas riigisisesteks reisideks on vaja muuta laeva staatust, ning täpsustage järgmise sadamaga teatamise kord. Rahvusvaheline vormistamine ei anna piiramatut õigust kõikjal sõita.
Lõuna-Koreast lahkumine
Leppige väljumine ette kokku jahtidele määratud piiripunkti kaudu ning lõpetage enne lahkumist piiri- ja tollitoimingud.
- Kui jaht viidi riigisisese sõidu staatusesse, kooskõlastage staatuse muutmine rahvusvaheliseks reisiks. Hoidke väljumisdokumendid järgmise riigi jaoks alles.
Jaht ja toll
Jahi tollistaatuse muutmine vajab tolli heakskiitu. Täpsustage laeva lubatud viibimisaeg, kasutustingimused ja võimalus jätta see riiki omanikuta eraldi meeskonna viibimisajast.
Teabeallikad
Kontrollitud
-
KMA — Climate of Korea
Purjetamine piirkonnas
-
International Hydrographic Review — tidal-current routing study, Korea, 2024
Purjetamine piirkonnas
-
Korea Coast Guard — Gyeongin Coastal VTS
Purjetamine piirkonnas · Korea Coast Guard — via 119
-
Korea Tourism Organization — Hallyeohaesang National Park, Tongyeong District
Purjetamine piirkonnas
-
Korea Tourism Organization — Korean Currency
Valuuta
-
KLRI — Framework Act on the National Language
Ametlikud keeled
-
Ministry of the Interior and Safety — Integrated Emergency Telephone Number Service
Hädaabikontaktid · Korea Coast Guard — via 119
-
Republic of Korea eAIP — GEN 3.6 Search and Rescue Services
Korea Coast Guard — via 119
-
Saabumise ja lahkumise vormistamine marinates
Saabumine välismaalt · Rannikuülesõidud · Lõuna-Koreast lahkumine
-
Saabumise tolliprotseduurid
Saabumine välismaalt
-
Government24 — Permission to enter or leave a non-international port
Saabumine välismaalt
-
Jahi tollistaatus
Rannikuülesõidud · Lõuna-Koreast lahkumine · Jaht ja toll
Jahtsadamad kaardil
Kasuta kaarti, et näha riiki, selle purjetamissihtkohti, saari ja olemasolevaid jahtsadama lehti enne järgmise sadama valimist.
Populaarsed kohad riigis Lõuna-Korea
Siit leiad riigi Lõuna-Korea populaarsed purjetamiskohad. Esimesena kuvatakse kohad, kus on kõige rohkem jahisadamaid.